با رعایت این نکات ثبت نام کلاس آنلاین تان را افزایش دهید!

گرچه در دنیای امروز و در حال حاضر برگزاری کلاس آنلاین آموزش زبان، دوره های آنلاین زبان های خارجی و کلاس مجازی آموزش زبان خود یکی از موثرترین ابزارهای آموزش آنلاین زبان های خارجی محسوب می شود اما برای اینکه بتوانید از این ابزار به خوبی بهره مند شوید و بیشترین بازدهی را کسب کنید لازم است تا برای خودِ کلاس یا دوره آنلاین تان نیز تبلیغات کنید تا هر چه بیشتر دیده شود.

همانگونه که اطلاع دارید زبانیکا پلتفرم برگزاری کلاس ها و دوره های آنلاین آموزش زبان های خارجی است. در زبانیکا میتوانید به آموزش آنلاین زبان دلخواه خود بپردازید، دانش و مهارت خود را به دیگران یاد بدهید و کسب درآمد کنید. اما سوالی که بسیاری از برگزارکنندگان کلاس های آنلاین زبان از ما می پرسند این است که چه طور میتوانم تعداد ثبت نامی های کلاس یا دوره آنلاینم را افزایش دهم؟ قصد داریم در این مقاله با ذکر راحل حل هایی به این سوال شما، پاسخ بدهیم.

مهم ترین اصل شناخت مخاطب تان بوده و اینکه بتوانید خودتان را جای او تصور کنید. مخاطب شما (زبان آموزی که قصد یادگیری مطالب ارائه شده شما در کلاس آنلاین تان را در زبان درخواستی وی دارد) برای این که در کلاس آنلاین ثبت نام کند باید ۲ مرحله زیر را بپیماید:

۱-  ابتدا مخاطب تان باید ترغیب شود تا بر روی لینک شما کلیک کند و وارد صفحه کلاس آنلاین تان شود؛

۲-  پس از ورود به صفحه، باید قانع شود که در کلاس آنلاین تان ثبتنام کند.

در ادامه به شما نکاتی را ارایه می کنیم که هم بتوانید مخاطب را وارد صفحه کلاس آنلاینتان کنید و هم او را قانع کنید تا در کلاس آنلاینتان ثبت نام کنید.

۱- افزایش بازدید از صفحه کلاس یا دوره آنلاین تان

۱-۱ زمان کافی برای اطلاع رسانی کلاس یا دوره آنلاین تان در نظر بگیرید

به منظور افزایش بازدید کلاس و دوره آنلاین تان لازم است زمان کافی بین ثبت کلاس آنلاین و برگزاری آن در نظر بگیرید تا هم فرصت کافی برای اطلاع رسانی کلاس آنلاین تان در شبکه های اجتماعی، سایت های دیگر و ... که در اختیار دارید، داشته باشید و هم بتوانید در معرض دید کاربرانی که روزانه از زبانیکا بازدید میکنند قرار بگیرید. بازه زمانی پیشنهادی ما برای اطلاعرسانی و تبلیغات، ۲ تا ۴ هفته است.

۱-۲ پوستر مناسب؛ اولین چیزی که یک کاربر می بیند

پوستر کلاس آنلاین تان، همانند ویترین مغازه است، هر چقدر طرح ساده تر و با کیفیتتر باشد، مخاطبان بیشتری به آن جذب میشوند. همچنین نکته جالبتر اینجاست اگر از تصویر مدرس در پوستر استفاده شود باعث می شود تا ناخودآگاه کاربر در بین سایر پوسترها به سمت کلاس آنلاین شما جذب شود. بر اساس رفتار مخاطب در سایت متوجه شدیم، کلاس آنلاین هایی که پوستر بیکیفیتی دارند نسبت به کلاس آنلاین های دیگر کلیک کمتری دریافت میکنند.

ما در زبانیکا به جهت کمک به شما مدرسان و آموزشگاه ها سرویسی را در نظر گرفته ایم که در حین تعریف دوره تان می توانید پوستر آن را هم سفارش دهید تا برایتان با کمترین هزینه و بالاترین کیفیت طراحی شود.

در ادامه چند نمونه از پوسترهای جذاب را میتوانید ببینید:

۱-۳ انتخاب عنوان مناسب و جذاب برای کلاس آنلاین تان را جدی بگیرید!

 • سعی کنید برای کلاس ها و دوره های آنلاین تان عنوانی جذاب و متفاوت انتخاب کنید. اما در انتخاب این عنوان، اغراق نکنید.
 • از انتخاب عناوین کلیشهای و تکراری مانند صفر تا صد یادگیری ... ، مکالمه انگلیسی در خواب، مکالمه سریع در ۲ ماه! و ... خودداری کنید. چون دید مخاطب نسبت به این عناوین منفی شده است.
 • همچنین از انتخاب عناوین طولانی نیز خودداری نمایید؛ چون عنوان کلاس آنلاین شما در صفحه همه کلاس های آنلاین به شکل کامل نمایش داده نمی شود و زبان آموز شما در نگاه اول نمیتواند عنوان کلاس آنلاین تان را به شکل کامل بخواند. بنابراین بهتر است عناوین، کوتاه، جذاب و برانگیزاننده باشند.

۱-۴ انجام تبلیغات و اطلاع رسانی را فراموش نکنید.

بر پایه پژوهش های انجام شده در سال ۲۰۱۹، بسیاری از برگزارکنندگان کلاس و دوره های آنلاین، تبلیغات از طریق ارسال ایمیل را موثرترین شیوه میدانند و پس از آن تبلیغات از طریق ارتباطات فردی و شبکه های اجتماعی را به عنوان ابزارهای موثر در تبلیغات معرفی نموده اند.

عملکرد بستههای اطلاعرسانی و تبلیغات در سایت های بزرگ دنیا هم نشان میدهد که ایمیل مارکتینگ بر خلاف بسیاری از افراد که معتقدند مرده است! از موثرترین ابزارهای تبلیغاتی برای جذب مخاطبان و افزایش نرخ ثبت نام در کلاس آنلاین آموزش زبان است،

حتما سعی کنید از شیوه های مختلف تبلیغاتی با در نظر گرفتن نوع مخاطبانتان استفاده کنید.

۲- افزایش ثبت نام و فروش بیشتر کلاس آنلاین

اگر به ۴ نکته ذکر شده در بالا عمل کنید، زبان آموز وارد صفحه معرفی کلاس یا دوره آنلاین تان در زبانیکا می شود. حالا هنر شماست که در این صفحه بتوانید زبان آموزان را به خریدار دوره خود تبدیل کنید. بدون فوت وقت برویم سراغ نکاتی که در این کار کمکتان میکند:

۲-۱ رزومه مدرس کلاس آنلاین را کامل بنویسید

برای این که زبان آموزی تصمیم بگیرد در کلاس آنلاینی ثبت نام کند یا خیر، به این نگاه می کند که چه کسی قرار است موضوع مربوطه را آموزش دهد. پس اطلاعات و رزومه مدرس دوره از اهمیت بالایی برای زبان آموزان برخوردار است. سعی کنید رزومه مدرس را کامل بنویسید و تصویر واقعی خودتان را قرار دهید. اگر در گذشته در زبانیکا کلاس آنلاین برگزار کردهاید و اطلاعات مدرس ناقص است، میتوانید همین الان وارد پنل کاربری تان شده و بخش اطلاعات مدرس را تکمیل کنید.

۲-۲ راجع به کلاس آنلاین تان توضیح بدهید

سعی کنید در بخش توضیحات کلاس یا دوره آنلاین تان، بین ۲ تا ۵ پاراگراف بنویسید. توضیحات کم متقاعدکننده نیستند و توضیحات بیش از حد و تکراری هم میتواند برای زبان آموز خستهکننده باشد. شما باید در کوتاه ترین زمان ممکن زبان آموز را تحت تاثیر قرار دهید تا از صفحه کلاس آنلاین تان خارج نشود. زبان آموزان با خواندن توضیحات صفحه تصمیم میگیرند در کلاس آنلاین شما ثبت نام کنند یا نه. پس حتما زمان کافی را برای نوشتن توضیحات کلاس آنلاین در نظر بگیرید و اصول و قواعد نگارشی را رعایت کنید. پیشنهاد میکنیم در بخش توضیحات به این موارد اشاره کنید:

 • این کلاس آنلاین به چه موضوعی می پردازد؟ سرفصلهای کلاس آنلاین را بنویسید.
 • این موضوع چه اهمیتی دارد؟
 • در این کلاس آنلاین چه مطالبی گفته میشود که با سایر آموزشها متفاوت است؟
 • مطالبی که در این کلاس آنلاین بیان می شود در چه سطحی است و احیانا چه پیش نیازهایی لازم دارد؟
 • به زبان آموز بگویید که چرا باید آموزشهای دیگر را نادیده بگیرد و در کلاس آنلاین شما ثبت نام کند؟

اگر خودتان بخواهید دوره آنلاین آموزش زبانی را خریداری کنید و توضیحات موجود در صفحه دوره فقط دو خط باشد آیا به راحتی اعتماد میکنید و دوره را ثبت نام می کنید؟!

۲-۳ با فیلم معرفی کلاس آنلاین، زبان آموزان بیشتری را جذب کنید

بیشتر انسان ها مودالیتی دیداری وشنیداری دارند به ویژه اگر مخاطبان کلاس آنلاین باشند! استفاده از ویدئو معرفی و تصویر در صفحه کلاس آنلاین شما باعث می شود تا زبان آموزان به سرعت از صفحه خارج نشوند و با کلاس آنلاین آموزش زبان شما ارتباط بیشتری برقرار کنند و راحت تر به شما اعتماد کنند.

۲-۴ با نوشتن پرسش و پاسخ متداول کلاس آنلاین، جای زبان آموزتان سوال بپرسید

سعی کنید حتما در این قسمت پرسش هایی که فکر می کنید به ذهن مخاطبانتان میرسد را بنویسید و پاسخ دهید؛ همچنین می توانید یک راه ارتباطی مثل آیدی تلگرام یا شماره تماستان را هم برای پاسخ دادن به سوالات احتمالی دیگر در نظر بگیرید.

۲-۵ با دادن ویدئوی کلاس آنلاین، نگرانی مخاطبان را کم کنید

بر اساس تحقیقات انجام شده، ارائه فیلم ضبط شده کلاس آنلاین آموزش زبان شما به زبان آموزان، میتواند نرخ ثبت نام در کلاس آنلاین شما را تا ۲۶ درصد افزایش دهد. همچنین بسیاری از زبان آموزان ممکن است در زمان برگزاری کلاس آنلاین نتوانند آنلاین شوند که در این صورت تمایل دارند حتما بعد از برگزاری به فیلم آن کلاس دسترسی پیدا کنند. این موضوع زمانی اهمیت بیشتری پیدا میکند که قصد برگزاری یک دوره آنلاین یا کارگاه آنلاین را دارید و ممکن است کاربر نتواند در تمامی جلسات آن حضور پیدا کند. 

۲-۶ قیمت گذاری کلاس آنلاین؛ غول مرحله آخر!

 • افراد همیشه به دنبال خرید آموزش های بهتر با هزینه کمتر هستند و همیشه گزینه های موجود را با یکدیگر مقایسه میکنند. پس حتما در زمان قیمتگذاری به قیمت سایر کلاس های آنلاین آموزش زبان فعال در سایت که موضوع و مدت زمان شان مشابه کلاس آنلاین شماست، نگاهی بندازید تا بتوانید قیمت مناسب را تعیین کنید.
 • برای این که افراد زودتر به خرید ترغیب شوند میتوانید برای کلاس آنلاین تان قیمت فروش ویژه به همراه زمان بندی مشخص تعریف کنید و مبلغ کمتری را برای این بلیت در نظر بگیرید و در توضیحات مربوط به آن اشاره کنید که با خرید این بلیت چقدر سود میکنند!
 • حتما در زمان قیمتگذاری به مدت زمان کلاس آنلاینتان توجه کنید. از گذاشتن قیمت خیلی بالا برای یک کلاس آنلاین ۲-۱ ساعته خودداری کنید چون کاربران به سایر کلاس های آنلاین زبانیکا هم نگاه میکنند.
 • برخی از از برگزارکنندگان از اعدادی مثل ۹۹۰۰۰ یا ۱۲۹۰۰۰ تومان که دارای رقم پایانی ۹ هستند در قیمتگذاری استفاده می کنند اما بررسیهای ما نشان داده که مخاطبان به قیمتهای دیگر واکنش بهتری نشان میدهند! چرا که با مقایسه قیمتها به دنبال منطق بهتری برای قیمت گذاری بوده اند.

۲-۷ از همین حالا فکر کلاس آنلاین بعدیتان باشید

شما حتی در زمان پایانی کلاس آنلاین تان هم میتوانید فروشتان را افزایش دهید. کافیست در انتهای کلاس آنلاین از شرکتکنندگان بخواهید تا به محتوای کلاس آنلاین شما در زبانیکا امتیاز بدهند.

این امتیازدهی نه تنها باعث افزایش فروش ویدئوی کلاس آنلاین شما می شود بلکه در فروش دوره های آنلاین بعدی شما نیز تاثیر خوبی خواهد گذاشت.

مخاطب زبان آموزتان را بشناسید و خودتان را به جای او بگذارید تا بتوانید مسیر تبدیل شدن آن ها به زبان آموز فعالی را که خواهان شرکت در دوره های شماست به درستی ترسیم کنید، سپس به دنبال افزایش بازدیدکنندگان با کمک تبلیغات در کانال های مناسب باشید. کانال هایی مثل صفحه اینستاگرام، کانال تلگرام و ...