+ قبل از برگزاری کلاس آنلاین یا تعریف دوره آموزشی

زبانیکا® با دارا بودن نشان اعتماد الکترونیک وزارت صنعت، معدن و تجارت و نشان ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، تحت نظارت و با اساس نامه مصوب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نزد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به عنوان شرکت فرهنگی نشر دیجیتال " آیدین زبان آذر " به ثبت رسمی رسیده است. برای مشاهده مجوز ها می توانید به صفحه درباره ما مراجعه فرمایید. 

ابتدا در سایت زبانیکا® عضو شوید. عضویت بسیار ساده و رایگان است و شما تنها با درج شماره تلفن همراهتان در سایت ثبت نام می نمایید. سپس وارد داشبورد خود شده و از بخش محصولات / دوره ها، روی گزینه افزودن محصول / دوره کلیک کنید و اطلاعات دوره خودتان را اعم از عنوان دوره، سرفصل ها، هزینه دوره و … بنویسید. دوره پس از تایید بر روی سایت منتشر خواهد شد.

در حال حاضر از هر دوره ای که روی سایت تعریف می شود، 70 درصدش برای شما و 30 درصد بقیه سهم زبانیکا® است. این مبلغ برای توسعه زیر ساخت های فنی و قابلیت های جدیدی که باعث رفاه حال شما مدرس یا مدیر آموزشگاه عزیز خواهد شد، هزینه می شود.

تعداد شرکت کنندها بسته به دوره شما می تواند کم یا زیاد شود. در حال حاضر حداقل تعداد شرکت کننده ها در هر ساعت 30 نفر و حداکثر 1000 نفر است.

بله شما برای استفاده از امکانات کلاس آنلاین می بایست هزینه آن را بپردازید. رایگان بودن کلاس آنلاین صرفا برای زبان آموز است.

خیر کاربران نیازی به پرداخت هزینه در دوره های رایگان ندارند. هزینه از جانب شما پرداخت خواهد شد.

بله. می توانید فایل ارائه داشته باشید، صفحه دسکتاپتان را نشان دهید، امکان وصل کردن تصویر و صدای چندین مدرس به صورت همزمان وجود دارد. می توانید ویدئوی کوتاه و موسیقی هم پخش کنید.

برای ضبط کردن کلاس آنلاین باید از نرم افزارهای تصویربرداری از صفحه نمایش مانند کمتژیا استفاده کنید.

برای برگزاری کلاس آنلاین باید نرخ آپلود اینترنت تان بالا باشد. برای محاسبه نرخ آپلود اینترنت می توانید از سایت speedtest استفاده نمایید. حداقل نرخ آپلود اینترنت باید بیشتر از 125 کیلوبایت بر ثانیه باشد که جزء پایین ترین سرعت هاست و با هزینه کمی می شود تهیه کرد.

برای برگزاری کلاس آنلاین تان باید از لپ تاپ استفاده کنید چون بر روی لپ تاپ وب کم قرار دارد و برای پخش تصویرتان می توانید استفاده کنید. برای پخش صدا هم می توانید از میکرفون لپ تاپ استفاده کنید. در صورتی که از کیفیت صدای میکروفون لپ تاپ راضی نیستید می توانید از هندزفری موبایل یا هدست هم استفاده کنید.

برای تسلط بیش حین برگزاری کلاس و تدریس، پیشنهاد می کنیم از لپ تاپ استفاده کنید که هم بتوانید کلاس را بهتر مدیریت کنید و هم آن را ضبط کنید.

زبان آموزان با استفاده از موبایل، تبلت و کامپیوتر می‌توانند در کلاس آنلاین شما شرکت نمایند. همچنین می توانند با سیستم عامل IOS و Android نیز در کلاس آنلاین حضور داشته باشند.

زبان آموزان ابتدا باید در دوره آنلاین شما ثبت نام کنند. در روز برگزاری کلاس آنلاین، نیم ساعت قبل از شروع کلاس باید وارد پنل کاربری‌شان در زبانیکا شده و از طریق لینک دوره که از شما دریافت کرده اند وارد صفحه دوره تان شده و بر روی گزینه «ورود به کلاس» کلیک کنند تا به صورت خودکار به محیط کلاس هدایت شوند.

بله، شما در زمان تعریف دوره یا کلاس آنلاین تان می توانید گزینه رویداد خصوصی را انتخاب کنید. بعد از ثبت و انتشار دوره یا کلاس آنلاین در زبانیکا، فقط افرادی می توانند صفحه رویداد شما را ببینند که شما لینک صفحه دوره یا کلاس آنلاین را در اختیارشان قرار داده باشید. در نظر داشته باشید برای رویدادهای خصوصی، ایمیل یادآوری و راهنمای حضور از سمت زبانیکا ارسال نمی شود. (این امکان به زودی در دسترس قرار خواهد گرفت).

بله این امکان فقط برای رویدادهای خصوصی فراهم است. در هنگام ثبت دوره آنلاین در زبانیکا باید گزینه رویداد خصوصی را انتخاب کنید. (این امکان به زودی در دسترس قرار خواهد گرفت).

می توانید از امکان ثبت‌نام دستی کاربران از طریق اکسل استفاده کنید. برای این کار باید لیست کاربران خود را در فرمت از پیش تعیین شده در اکسل وارد کنید و در پنل کاربری تان در زبانیکا آپلود نمایید. (این امکان به زودی در دسترس قرار خواهد گرفت).

شما باید راهنمای حضور در دوره / کلاس آنلاین را برایشان بفرستید و به صورت کامل و دقیق فرایند ورود را توضیح دهید. آن ها باید وارد پنل کاربریشان که شما در زبانیکا برای آن ها ساخته اید شده و از طریق لینک صفحه دوره آنلاین شما (حین ساخت دوره لینک آن را هم می سازید) بر روی دکمه ورود به کلاس کلیک کرده به صورت خودکار وارد محیط کلاس آنلاین شوند.

شما حداکثر ۳ روز پیش از برگزاری کلاس یا دوره آنلاین تان می توانید دوره یا کلاس آنلاین تان را در زبانیکا ثبت کنید. دلیل این امر این است که زمان کافی برای اطلاع رسانی کلاس یا دوره آنلاین تان و جذب مخاطبان داشته باشید و همچنین نحوه کار کردن با نرم افزار را یاد بگیرید و از بابت بخش های فنی دوره یا کلاس آنلاین خیالتان راحت شود.

بله در هنگام ثبت دوره / کلاس آنلاین جدید می توانید برای آن یک مدرس اصلی و چندین مدرس فرعی تعیین کنید.

بله. در هنگام ثبت کلاس آنلاین، از بخش جلسات می توانید هر تعداد جلسه که می خواهید برای آن تعریف و برای هر یک ساعت و تاریخ برگزاری را نیز مشخص کنید.

بله، ارایه دهنده کلاس (استاد) باید در زمان مقرر آنلاین شود و به صورت زنده صحبت کند و اجازه پخش فایل ویدئویی کلاس های آنلاین ضبط شده را ندارد. کلاس آنلاین باید به صورت زنده برگزار گردد.

+ تعریف دوره / کلاس آنلاین

بله برگزارکننده دوره / کلاس آنلاین می تواند همان مدرس کلاس آنلاین باشد.

در پنل کاربری شما گزینه ایجاد دوره یا کلاس آنلاین وجود داره.

اگر برای دوره / کلاس آنلاینتان پوستر ندارید می توانید از بسته گرافیک زبانیکا استفاده کنید. هزینه استفاده از این بسته 30 هزار تومان (برای بسته غیررایگان) است. برای بسته رایگان هزینه ای دریافت نمی گردد، در عوض لوگو و آدرس شبکه های اجتماعی زبانیکا در پوستر و طرح پست و استوری قرار می گیرند.

در هنگام سفارش بسته گرافیک برای دوره / کلاس آنلاینتان می توانید از دو پکیج موجود (رایگان با قرار گیری لوگو و آدرس های شبکه های اجتماعی زبانیکا و طرح پولی بدون لوگو و آدرس شبکه های اجتماعی زبانیکا) یکی را انتخاب کنید. طرحی متفاوت از این پکیج ها برای شما آماده نمی شود. بسته گرافیک شامل پوستر کلاس / دوره آنلاین برای قرار گیری در سایت، پست و استوری است.

آماده سازی بسته های گرافیک بین ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری زمان می برد. بعد از آماده سازی، طرح اولیه جهت تایید خدمت شما ارسال می شود.

احتمالا بتوانید! اما تصور کنید اگر شما مدرس کلاس آنلاین باشید نمی توانید حین تدریس جوابگوی مشکلات احتمالی کاربران باشید! به همین خاطر پیشنهاد می کنیم یا فرد دیگری به غیر از خودتان را پشتیبان معرفی کنید یا از دستیار پشتیبانی ما کمک بگیرید.

بله می توانید. کافی است با پشتیبانی زبانیکا تماس حاصل فرمایید.

+ بعد از تعریف دوره / کلاس آنلاین

بعضی اوقات ممکن است شما کلاس آنلاینتان را به صورت پیش نویس در پنل کاربری تان ذخیره کرده باشید و برای ما ارسال نکرده باشید که در این صورت باید گزینه «آماده انتشار» را انتخاب نمایید تا کلاس یا دوره آنلاینتان برای بررسی به دست ما برسد.
بعضی اوقات نیز کلاس یا دوره آنلاین شما به دلیل کافی نبودن و یا ناقص بودن اطلاعات منتشر نمی شود و دلیل رد شدن آن نیز برای شما ارسال می شود تا اصلاح و برای بررسی مجدد ارسال نمایید.

شما می توانید از پنل کاربری تان از بخش محصولات / دوره ها --> لیست محصولات / دوره ها در صورتی که زمان کلاستان فرا رسیده باشد از طریق دکمه ورود به جلسه، به کلاس آنلاین تان دسترسی داشته باشید.

شما می توانید با ویرایش دوره خود، ظرفیت کلاس یا دوره آنلاین تان را افزایش دهید.

در صورتی که قصد تغییر تاریخ کلاس / دوره آنلاین تان را داشته باشید باید حداکثر ۱ روز قبل از زمان برگزاری کلاس / دوره آنلاین به زبانیکا و ثبت نام کنندگان اطلاع دهید. هر برگزارکننده و مدرس زبانیکا تنها ۱ بار می تواند تاریخ کلاس آنلاین خود را تغییر دهد.

برای تغییر تاریخ کلاس / دوره آنلاین خود باید وارد «پنل کاربری» شوید و تیکت پشتیبانی به دپارتمان برگزاری کلاس آنلاین ارسال کنید و تاریخ جدید را اعلام نمایید. در صورتی که برای تاریخ فعلی کلاس / دوره آنلاین تان افرادی ثبت نام کرده اند شما موظف هستید حداکثر ۱ روز قبل از تاریخ فعلی، تاریخ جدید را به آن ها اطلاع دهید و در صورت عدم موافقت آنها با تاریخ جدید بایستی تمام مبلغ دریافتی از کاربران به آن ها عودت داده شود.

اگر در شرایط کلاس آنلاین تان شامل ارائه ویدئوی کلاس به ثبت نام کنندگان باشد، شما موظف به برگزاری کلاس در تاریخ و زمان مقرر هستید و به هیچ عنوان امکان لغو کلاس را ندارید و بایستی کلاس را برگزار و ویدئوی آن را ضبط کنید.

اگر در تعریف دوره / کلاس آنلاین تان ذکر کرده باشید که ویدئوی کلاس آنلاین را در اختیار ثبت نام کنندگان قرار می دهید، باید دوره یا کلاس آنلاین تان را مجددا برگزار کرده و ویدئوی آن را ضبط کنید.

بعد از برگزاری کلاس / دوره آنلاین

بله شما می توانید فایل های مورد نظرتان را در فرمت زیپ برای ما ارسال کنید تا در پنل کاربری شان در زبانیکا قرار دهیم.

اگر ویدئو / ویدیوهای کلاس / دوره آنلاین تان را ضبط کرده باشید، بعد از برگزاری کلاس / دوره آنلاین کاربران می توانند وارد پنل کاربری شان در زبانیکا شده و بازپخش کلاس آنلاین را به صورت آنلاین مشاهده کنند. ویدئوی قابل دانلود هم حداکثر تا ۳۰ روز کاری بعد از برگزاری کلاس آنلاین در پنل کاربری قرار می گیرد.

بله بعد از برگزاری کلاس / دوره آنلاین تان می توانید ویدئوی ضبط شده آن را در وب سایت زبانیکا برای فروش قرار دهید. و از این طریق نیز درآمد کسب کنید.

اگر ویدئوی کلاس / دوره آنلاین را به صورت انحصاری در ایسمینار به فروش برسانید کارمزد دریافتی ما ۳۰ درصد از فروش و اگر ویدئوی کلاس / دوره آنلاینتان را در سایت خود یا به طرق دیگر به فروش برسانید کارمزد دریافتی ما ۵۰ درصد از فروش خواهد بود.

تسویه درآمد حاصل از فروش ویدئوها یک بار در ماه انجام می شود و باید مبلغ حساب شما حداقل ۱۰۰ هزار تومان باشد.